asd2
EkonomiTürkiye

En Düşük İşçi Maaşı 11 Bin 500 Tl Oldu

İzmir Buca Belediyesi ile Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK) Genel İş 5 No’lu Şube’de örgütlü işçiler arasında gerçekleştirilen toplu sözleşme süreci yüz güldüren bir maaş artışı ile son buldu. Buna göre en düşük maaş 11 bin 500 TL’ye yükseldi.


Buca Belediyesindeki toplu sözleşme görüşmeleri, uzlaşma ile sonuçlandı. Buca Belediyesi ile DİSK Genel İş 5 No’lu Şube’de örgütlü işçiler arasında gerçekleştirilen toplu sözleşme süreci sonucunda en düşük maaş 11 bin 500 TL’ye yükseldi. Buca Belediye Başkanı Erhan Kılıç’a ilk teşekkür sendika yöneticileri ve iş yeri temsilcilerinden geldi.

Karar belediyede büyük bir coşku ve sevinçle karşılanırken, karara imza atan Başkan Kılıç sonucun hayırlı olmasını diledi. Mali disiplini sağladıklarına dikkat çeken Başkan Kılıç, işçi ve emekçilerle el ele Buca için çalışmaya devam edeceklerini ifade etti.(İHA)

BUCA BELEDİYESİ İLE DİSK GENEL İŞ 5 NO’LU ŞUBE’DE ÖRGÜTLÜ İŞÇİLER ARASINDA GERÇEKLEŞTİRİLEN TOPLU SÖZLEŞME SÜRECİ SONUCUNDA EN DÜŞÜK MAAŞ 11 BİN 500 TL’YE YÜKSELDİ. (İHA/İZMİR-İHA) Buca Belediyesi ile Devrimci İşçi Sendikaları Konfederasyonu (DİSK) Genel İş 5 No’lu Şube’de örgütlü işçiler arasında gerçekleştirilen toplu sözleşme süreci yüz güldüren bir maaş artışı ile son buldu. Buna göre en düşük maaş 11 bin 500 TL’ye yükseldi.

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

Başa dön tuşu