asd2
BursaEkonomiManşetÖzel HaberTürkiye

Milyonluk Gastronomi Festivali Büyükşehir’den !

Ülke genelinde halk ekonomik kriz nedeniyle mücadele içerisindeyken, Bursa Büyükşehir Belediyesi milyonluk gastronomi festivali düzenliyor.

22 ağustosta sözleşmesi imzalanan festival 23-25 Eylül’de gerçekleştirilecek. Hizmet alımı için 3 Milyon 762 bin 800 TL ödenen festivalde protokole, belediyeye, görevlilere, konuklara farklı menüler oluşturuldu. Görevlilere köfte, ekmek, ayran ve su verilirken, konuklara çorba, ara sıcak, 3 seçeneği bulunan ızgara et çeşitleri, salata,tatlı ve meşrubat sunulacak. Gastromi festivalinde Protokol Bursa Saray Mutfağı ile ağırlanacak. Ayrıca katılan konuklar bursa’nın önde gelen otellerinden olan 5 yıldızlı otelde konaklayacaklar. Festivalin tüm sorumluluğunu üstlenen görevlilere ekmek arası verilirken, protokolun saray mutfağıyla ağırlanması ayrıca dikkat çeken konulardan. 

Vatandaş Ekmek Sırasında, Protokol Saray Mutfağında

Akp’li belediyelerin düzenlediği festivaller yüksek bütçeleri ve şaşaalı sunumlarıyla dikkat çekiyor. Gatronomi festivallerinde günlerce otel konaklamaları ve VIP araç desteğinin festivalin devamlılığı izin zaruri ihtiyaç olmadığını hepimiz biliyoruz. Tüm bunlara gerçekten gerek var mı? Vatandaş saatlerce belediye ekmeği alabilmek için sıra beklerken 5 yıldızlı otellerde gastronomi festivalleri düzenleniyor. Bu festival bütçesi ile halk adına daha faydalı etkinlikler  yapılamaz mıydı. Bir festival için belediye bütçesinden ayrılan 3 Milyon 762 bin 800 TL’den bahsediyoruz. 

Gastronomi Festivali Nedir?

Merinos Park’ta gerçekleşecek olan festivalde Bursa’nın yerel lezzetleri tanıtalacak. Anlaşılan Bursa’nın yerel lezzetleri yine bursalılara tanıtılacak. Gastronomi festivalinin amacı yerel lezzetlerimizi daha farklı coğrafyalara tanıtmak, tattırmak, öğretmek olsaydı etkinlik amacını gerçekleştirebilirdi. Yüksek bütçelerle gerçekleştirilen gastronomi festivali yerine vatandaşın ihtiyacını gidermek yada bursalıların sorunlarını çözmek düşünülemez miydi? (ÖZEL HABER)

İlgili Haberler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu