asd2
DünyaManşetRusya-Ukrayna

Ukrayna Savaşın Seyrini Değiştirecek O Hamleyi Gerçekleştirdi

Ukrayna Savunma Bakanı Oleksii Reznikov, Norveç, İspanya ve ABD’ye teşekkür ederek, NASAMS ve Aspide havasavunma sistemlerinin Ukrayna’ya geldiğini duyurdu.


Batılı ülkelerin Ukrayna’ya askeri yardımları devam ediyor. UkraynaSavunma Bakanı Oleksii Reznikov sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada, NASAMS ve Aspide hava savunmasistemlerinin Ukrayna’ya geldiğini duyurdu. Reznikov, “Bakın burada kimler var! NASAMS ve Aspide hava savunmasistemleri Ukrayna’ya geldi!” ifadelerini kullanarak, söz konusu silahların Ukrayna Silahlı Kuvvetleri’ni önemli ölçüde güçlendireceğini ve Ukrayna hava sahasını daha güvenli hale getireceğini vurguladı.

Hava savunma sistemleri için Norveç, İspanya ve ABD’ye teşekkür eden Reznikov, “Bize saldıran düşman hedeflerini vurmaya devam edeceğiz” dedi.


Beyaz Saray Ulusal Güvenlik Konseyi Stratejik İletişim Direktörü John Kirby geçtiğimiz ay yaptığı açıklamada, ABD’nin Rusya’nın düzenlediği füze saldırılarının ardından gelişmiş NASAMS sistemlerinin Ukrayna’ya sevkiyatını hızlandırdığını ifade etmişti.(İHA)

İlgili Haberler

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu